Przygotowujemy dla Was nowa stronę. Jej budowa jeszcze trwa. Podzielcie się z nami przemyśleniami na jej temat na www@hewelianum.pl
Komunikat. Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Zamknij

Laboratorium Pana Kleksa

CZAS ZWIEDZANIA: 0 min SUGEROWANY WIEK: 0-17

DLA INDYWIDUALNYCH ODWIEDZAJĄCYCH DOSTĘPNA JEST OFERTA WEEKENDOWA!

Cztery bajkowe krainy składają się na kolorowe Laboratorium Pana Kleksa, wyjątkową przestrzeń dedykowaną dzieciom do lat 9. Jest to miejsce twórczej zabawy. Bogactwo barw i kształtów zachęca do samodzielnego poznawania świata, obsługi zegara lub nauki sznurowania butów. Na najmłodszych czekają tutaj zabawy edukacyjne prowadzone przez animatora Centrum Hewelianum.

Daty i godziny zajęć w Laboratorium Pana Kleksa w maju 2017 r.:

6-7 maja - Cząsteczka według Pana Kleksa, godz. 11:00, 12:30

Podczas zajęć zamienimy się w cząsteczki gazu, cieczy oraz ciała stałego, a także zajrzymy przez drzwi kuchenne do magicznego świata chemii, gdzie na kilka chwil staniemy się w wesołymi naukowcami. Zaznajomimy się z chromatografią, czyli rozłożymy mazak na kolory pierwsze oraz zamieszamy w składnikach z domowej kuchni i …. sami zobaczycie, co się wydarzy.

13-14 maja – W promieniach słońca (sobota 13 maja: godz. 11:00, 12:30, 14:30 i 16:00, niedziela 14 maja: godz. 11:00, 12:30)

Wyrusz w niezwykłą podróż ze Słońca na Ziemię razem z małą cząstką światła zwaną Fotonkiem i dowiedz się, jak ważna dla życia na naszej planecie jest nasza gwiazda. Czy słońce zawsze świeci tak samo? Jak rośliny „żywią” się energią światła? Czy można wykorzystywać energię słońca? Zapraszamy do Laboratorium Pana Kleksa na wspólne odkrywanie tajemnic słonecznej energii, dawka witaminy D na jesienną słotę gwarantowana.

20-21 maja - Pan Kleks w kosmosie, (sobota 20 maja: godz. 11:00, 12:30, 14.30, niedziela 21 maja: godz. 11.00, 12.30, 14.30, 16.00)

Wybierzemy się w niezapomnianą podróż statkiem KLEKSOLOT 11, który przeniesie młodych astronautów prosto na Księżyc. Postawimy pierwszy krok na Srebrnym Globie, wbijemy tam flagę Centrum Hewelianum oraz pobierzemy próbki księżycowego gruntu, które po powrocie na Ziemię zbadamy w KLEKSOLABie. Podczas zajęć korzystamy z aplikacji multimedialnej sterowanej gestami.

27-28 maja - Podróże Pana Kleksa, godz. 11:00, 12:30

Ambroży Kleks był odkrywcą niezwykłych lądów, podróżował po krainach, których próżno szukać na Ziemi. A może jednak Bajdocja czy Abecja ukryte są na którymś z kontynentów? Zapraszamy w podróż po naszej planecie. Będziemy odkrywać lądy z wykorzystaniem piłek globusów, tworzyć własną kulę ziemską, a na interaktywnej mapie szukać zebry, pingwina czy Wielkiego Muru Chińskiego.


Informacje organizacyjne:

  •         Szczegółowe informacje uzyskać można pod nr tel. (58) 742 33 52.

  •         „Laboratorium Pana Kleksa” znajduje się w budynku Koszar Schronowych, przy głównym placu fortu (majdanie).

  •         Dla dzieci korzystających z zajęć warto przygotować obuwie na zmianę.