Przygotowujemy dla Was nowa stronę. Jej budowa jeszcze trwa. Podzielcie się z nami przemyśleniami na jej temat na www@hewelianum.pl
Komunikat. Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Zamknij

Dookoła Świata

CZAS ZWIEDZANIA: 0 min SUGEROWANY WIEK: 0-17

W 80 minut „Dookoła Świata”? To możliwe w Centrum Hewelianum, gdzie siedem kontynentów zmieściło się na dwóch kondygnacjach dawnych Koszar Schronowych. Wystawa jest premierą roku 2014 i doskonałą propozycją dla osób ciekawych świata, niezależnie od ich wieku.

Podróżnicy swoją przygodę rozpoczynają od poznania tajemnic wnętrza ziemi, w tym wulkanów i siły wstrząsów sejsmicznych. Kolejna strefa poświęcona jest Azji, jej roślinności, barwom i zapachom. Znalazły się w niej regionalne przyprawy, zestaw do nauki jedzenia pałeczkami oraz winda przenosząca na różne wysokości i głębokości. Tutaj można nawet samodzielnie uformować Himalaje. Kawałek dalej, ale już w strefie Afryki, poza hologramem jednego z największych diamentów zobaczyć można na przykład zjawisko pustynnej burzy.

Z Afryki dotrzemy do najbardziej odległego kontynentu, czyli Australii. W tym raju dla surferów można sprawdzić, jak powstaje fala, poczuć podmuch wiatru o prędkości ponad 120 km/h w specjalnym symulatorze, ale także zobaczyć płonące drzewo. Przy zejściu na niższą kondygnację wieje z kolei chłodem, a to za sprawą strefy bieguna południowego. Tutaj na podróżników czeka wielkie igloo, prawdziwy lód oraz.... ukryta góra lodowa. W strefie Antarktydy można podziwiać zorzę polarną.

Następnie podróżnicy trafiają do Ameryki Południowej, gdzie podłoże nagle staje się grząskie. Przyroda przybiera tu nieraz groźne oblicze, bo spotkać można anakondę. Z drugiej strony urzeka barwny świat motyli. Z kolei w Ameryce Północnej, przez którą prowadzi najbardziej znana droga - Route 66 - odkryć można tornado, a przy odrobinie szczęścia także trafić na wybuch gejzeru!

Podróż „Dookoła Świata" kończy się w Europie. Poza magią lasu oczom odkrywców ukazuje się tu niezwykła różnorodność kulturowa naszego kontynentu. Można na przykład ujrzeć siebie w obrazie Leonarda da Vinci lub poznać historię europejskiego designu, podziwiając jeden z najbardziej znanych mebli XX wieku - krzesło „Ghost", autorstwa Philippe Starck’a.

Wystawa „Dookoła Świata" znajduje się w budynku Koszar Schronowych, przy głównym placu fortu - majdanie.

Patronatem wystawy Dookoła Świata jest:

Image title