Przygotowujemy dla Was nowa stronę. Jej budowa jeszcze trwa. Podzielcie się z nami przemyśleniami na jej temat na www@hewelianum.pl
Komunikat. Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Zamknij

Z energią!

CZAS ZWIEDZANIA: 90 min SUGEROWANY WIEK: 0-17

„Z Energią!” to też jedna z dwóch największych wystaw Centrum Hewelianum. Na dwóch poziomach znajdziesz wszystko co związane jest z energią i reenergią. Nie sposób opisać każdego z kilkudziesięciu stanowisk, ale jest kilka takich, które zainteresują każdego, bez wyjątku!


Symulator jazdy. Chyba każdy, kto ma prawo jazdy, albo planuje je mieć, chciałby na spokojnie wypróbować swoje umiejętności kierowcy bez ponoszenia ryzyka wypadku. Symulator nie tylko pozwala na jazdę w czterech trybach: normalna, po alkoholu, zimą i nocą w deszczu, ale pokazuje też co się dzieje z samochodem w momencie wypadku i ile energii się przy tym wyzwala!
Symulator powodzi. Większa ulewa i cały Gdańsk jest podmywany. Ostatnie skutki powodzi wywołane intensywnym deszczem mogliśmy obserwować w lipcu 2016 r. Za pomocą symulatora powodzi możesz sam spróbować uratować miasto przed takimi zniszczeniami!
Promieniowanie. Na własne oczy możesz zobaczyć jak promieniuje ruda uranu , ale spokojnie - ten eksperyment jest w pełni bezpieczny!

Drugie pietro wystawy zajmuje pracownia reenergii. Poznamy tutaj drugie życie śmiecia, wiązką światła wprawimy w ruch samolot albo przyjrzymy się zanieczyszczeniu naszej planety z perspektywy Kosmosu. W formie samodzielnych eksperymentów i zabawy dowiemy się także ile lat mają nasze uszy, jak wygląda bateria pod rentgenem, czym jest ziemski piec. Czeka tutaj także ekologiczna podróż przez miasto, stanowisko prezentujące „niebezpieczne związki” i mnóstwo innych atrakcji.

Partnerem nowej, interaktywnej pracowni reenergii jest Zakład Utylizacyjny w Gdańsku Sp. z o.o.

Image title


Z uwagi na obecność stanowisk emitujących silne pole elektromagnetyczne obowiązuje całkowity zakaz wstępu do pracowni energii osobom posiadającym rozrusznik serca.

Image title