PL EN WYSOKI KONTRAST A A+ A+
Komunikat. Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Zamknij

Planetarium „Stellaeburgum”

CZAS ZWIEDZANIA: 30 min SUGEROWANY WIEK: 0-17

8 maja rozpoczął się nowy sezon w planetarium!


Od wtorku do piątku zapraszamy grupy zorganizowane (maks. 25 osób).

Seanse rozpoczną się o godz. 8.30, 10.00, 11.30 i 13.00.

Cena biletu 5 zł/os., opiekunowie bezpłatnie


W soboty i niedziele zapraszamy gosci indywidualnych

Seanse rozpoczną się o godz. 12.00, 14.00

Cena biletu 8 zł/os.


ROZKŁAD ZAJĘĆ DO 22 CZERWCA


Zajęcia dla grup:


wtorki "Małe ABC" zajęcia dla dzieci w wieku 5-7 lat

Film animowany przeplatany zabawą. Skąd wzięły się na Ziemi kosmiczne odłamki? Ile kolorów ma tęcza? Czy w ciągu dnia może zrobić się ciemno? Zapraszamy w niezwykłą podróż...


środy "O tym, gdzie Słońce wędruje" zajęcia dla dzieci w wieku 8-12 lat

Warsztaty astronomiczne połączone z pokazem. Pod kopułą pokażemy znaki zodiaku, opowiemy jak porusza się Słońce na ich tle i jak je rozpoznać na niebie.


czwartki "Kosmiczna karuzela" zajęcia dla dzieci w wieku 8-12 lat

Warsztaty astronomiczne połączone z pokazem.Gwiazdy kręcą się jak karuzela! Jak to działa? Czy nasza Ziemia też bierze udział w tym tańcu? Porozmawiamy o skomplikowanym ruchu, który odbywa się nad naszymi głowami i... pod stopami. Na koniec spróbujemy to wszystko odtańczyć.


piątki "Kolory kosmosu" zajęcia dla dzieci i młodzieży w wieku powyżej 13 lat

Prezentacjsa astronomiczna połączona z pokazem. Czy wszystkie gwiazdy świecą tak samo? Skąd biorą się piękne barwy zdjęć wykonanych przez kosmiczny teleskop Hubble'a? Czy, patrząc na zdjęcie galaktyki, możemy określić jej wiek? Zapraszamy na seans pełen barw. 


Zajęcia dla gości indywidualnych:


soboty, godz. 12.00, 14.00


9 czerwca "O tym, gdzie Słońce wędruje" zajęcia dla dzieci w wieku 8-12 lat

Warsztaty astronomiczne połączone z pokazem. Pod kopułą pokażemy znaki zodiaku, opowiemy jak porusza się Słońce na ich tle i jak je rozpoznać na niebie.


16 czerwca "Kosmiczna karuzela" dla dzieci w wieku 8-12 lat 

Warsztaty astronomiczne połączone z pokazem. Gwiazdy kręcą się jak karuzela! Jak to działa? Czy nasza Ziemia też bierze udział w tym tańcu? Porozmawiamy o skomplikowanym ruchu, który odbywa się nad naszymi głowami i... pod stopami. Na koniec spróbujemy to wszystko odtańczyć.


23 czerwca "Wszechświat na wyciągnięcie ręki"

Pod naszym "niebem" poznamy każdą z ośmiu planet Układu słonecznego i zobaczymy, która z nich będzie widoczna dzisiaj na niebie. Coś dla kibiców piłkarskich - zbudujemy Układ Słoneczny z piłek różnego rodzaju...


niedziele, godz.12.00, 14.00

"Małe ABC" zapraszamy dzieci w wieku 4-7 lat

Film animowany przeplatany zabawą. Skąd wzięły się na Ziemi kosmiczne odłamki? Ile kolorów ma tęcza? Czy za dnia może nagle zrobić się całkiem ciemno? Zapraszamy w niezwykłą podróż.