Przygotowujemy dla Was nowa stronę. Jej budowa jeszcze trwa. Podzielcie się z nami przemyśleniami na jej temat na www@hewelianum.pl
Komunikat. Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Zamknij

Planetarium mobilne „Stellaeburgum”

CZAS ZWIEDZANIA: 30 min SUGEROWANY WIEK: 0-17

Mobilne planetarium „Stellaeburgum” pojawiło się w Centrum Hewelianum po raz pierwszy w 2016 r. i od razu stało się popularne.

W maju planetarium rozpoczęło kolejny sezon działalności. Ci, których fascynuje kosmos, będą mogli wybrać się w przyspieszoną podróż poprzez kolejne pory roku. Nie tylko usłyszą, ale też zobaczą, co ciekawego dzieje się na nocnym niebie w w poszczególnych miesiącach.W programie planetarium nie zabraknie też specjalnych seansów dla dzieci.

Hewelianum zaprasza do PLANETARIUM

 W sobotę 27 maja seanse odbywają się o godz. 11.00, 12.00, 13.00 i 14.00,   w niedzielę 28 maja planetarium jest nieczynne.

                                                

6-7 maja - Gwiezdne pory roku

Podczas pokazu dowiemy się, czy gwiazdy się poruszają, której z nich grozi wybuch, a także zbadamy wyjątkowość Gwiazdy Polarnej. Czeka nas również przyspieszona podróż poprzez pory roku.

13-14 maj - Gwiezdne pory roku

Podczas pokazu dowiemy się, czy gwiazdy się poruszają, której z nich grozi wybuch, a także zbadamy wyjątkowość Gwiazdy Polarnej. Czeka nas również przyspieszona podróż poprzez pory roku.

20-21 maj - Małe ABC (3-8 lat)

Film animowany opowiadający o niezwykłych zjawiskach na niebie. Jednym z nich jest zaćmienie Słońca - czy wiecie, że wtedy w środku dnia można zobaczyć gwiazdy? A czy wiecie, czym są meteoryty? Na te i inne pytania odpowie dzielny bohater filmu, który zabierze Was w niezwykłą podróż.

27maj - Gwiezdne pory roku

Podczas pokazu dowiemy się, czy gwiazdy się poruszają, której z nich grozi wybuch, a także zbadamy wyjątkowość Gwiazdy Polarnej. Czeka nas również przyspieszona podróż poprzez pory roku. Seanse odbędą się o godz. 11.00, 12.00, 13.00 i 14.00