PL EN WYSOKI KONTRAST A A+ A+
Komunikat. Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Zamknij

Galeria Ruchu

CZAS ZWIEDZANIA: 240 min SUGEROWANY WIEK: 0-17

Galeria Ruchu to nowoczesna pracownia naukowo-dydaktyczna, na którą składa się 9 sal ekspozycyjnych i ponad 30 interaktywnych stanowisk dydaktycznych prezentujących zjawisko ruchu w różnych jego postaciach i formach.

Z nowej pracowni mogą korzystać pomorskie uczelnie wyższe, organizując zróżnicowane tematycznie warsztaty i zajęcia laboratoryjne. Jest ona także włączona do ogólnej oferty edukacyjnej Centrum Hewelianum, skierowanej do gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych.

Pracownia wyposażona została w salę dydaktyczną oraz stanowiska komputerowe umożliwiające podsumowanie uzyskanych wyników oraz wykonanie sprawozdania z przeprowadzonych doświadczeń.

Uwaga! Udostępniamy laboratoria Galerii Ruchu dla uczniów klas II, III gimnazjum i szkół ponadgimnazjalnych! Podczas zajęć będzie można pod okiem ekspertów korzystać z naukowego zaplecza nowej pracowni naukowo-dydaktycznej! W zależności od dnia tygodnia, można wziąć udział w różnych zajęciach:

  • wtorki - "W rytmie czasu"

  • środy - "Rola robota"

  • czwartki - "Naukowym okiem"

  • piątki - "Od Leonarda do lasera"

Oferta z opisem zajęć (tutaj)
Czas trwania: 90 minut (warsztaty + zwiedzanie)
Godziny zajęć: 8:30, 10:30, 12:30
Liczba uczestników: do 25 osób z opiekunami
Koszt: 10 zł /os., opiekunowie - bezpłatnie

Pracownia powstała dzięki realizacji projektu „Adaptacja Centrum Hewelianum w Gdańsku na potrzeby naukowo-dydaktyczne pomorskich szkół wyższych”.

Galeria Ruchu nie jest na co dzień dostępna dla osób indywidualnych. Jej zwiedzanie możliwe jest wyłącznie podczas wydarzeń specjalnych. Informację o takich wydarzeniach można uzyskać, zapisując się do NEWSLETTERA.