PL EN WYSOKI KONTRAST A A+ A+
Komunikat. Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Zamknij

Słoneczne tajemnice

07.04.2017

Słońce – najbliższa nam gwiazda, od procesów zachodzących w tej gigantycznej kuli rozgrzanej plazmy zależy kruchy los życia na naszej planecie. Chociażby z tego powodu warto przyjrzeć się jej bliżej. Ile waży Słońce? Kiedy się narodziło i kiedy zginie? Dlaczego właściwie świeci? Próbę odpowiedzi na te i inne pytania podejmiemy podczas warsztatów „Słoneczne tajemnice” organizowanych dla grup szkolnych w Centrum Hewelianum. Dodatkowo uczestnicy warsztatów zagłębią się w świat dźwięku, eksperymentując na wystawie interaktywnej „Wmiksuj się”. Będzie tam można usłyszeć rytm swojego serca, wcielić się w rolę DJ-a, a także przekonać się, czy można usłyszeć melodię… zębami.

Warsztaty odbędą się 9 – 12 maja w godzinach 8.30, 10.30 i 12.30 i przeznaczone są dla uczniów klas IV – VI szkół podstawowych oraz I – III gimnazjów. Liczebność grup nie powinna przekroczyć 40 osób. Odpłatność wynosi 8 zł za każdego uczestnika, opiekunowie wchodzą za darmo.

Rezerwacji można dokonać pod nr telefonu (58) 742 33 52