Informations EN Wystawy EN Aktualności EN O nas Offer For teachers EN Dla mediów EN Ogłoszenia EN Poznaj Hewelianum
EN Przygotowujemy dla Was nowa stronę. Jej budowa jeszcze trwa. Podzielcie się z nami przemyśleniami na jej temat na sekretariat@hewelianum.pl
EN Komunikat. Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. EN Zamknij

Łamigłówka

CZAS ZWIEDZANIA: 0 min SUGEROWANY WIEK: 0-17

„Łamigłówka” to nowa, eksperymentalna przestrzeń w Centrum Hewelianum, gdzie rządzi królowa nauk! 20 interaktywnych stanowisk pokazuje wiele ciekawostek m.in. ile to jest milion lub jak zmierzyć odległość na kilka różnych sposobów. 

Za sprawą wyjątkowej aranżacji plastycznej zwiedzający przekraczając próg matematycznej „Łamigłówki” od razu wkraczają w świat geometrii, symetrii i liczb. Matematyczna sceneria to jednak tylko tło dla interaktywnej nauki i zabawy. W przestrzeni eksperymentalnej można na przykład odkryć powierzchnię, która posiada tylko jedną stronę lub zobaczyć, czy metr to dla wszystkich jest taka sama odległość. Pojawią się także „zakręcone figury”, czyli bryły obrotowe, tangramy lub znane wszystkim twierdzenie Pitagorasa w bardzo interaktywnej i… płynnej formie! 

Odwiedzenie matematycznej „Łamigłówki” to idealny pomysł na niecodzienny kontakt z nauką dla dzieci od lat 9 oraz wszystkich dorosłych.