PL EN WYSOKI KONTRAST A A+ A+
Komunikat. We use cookies to better serve your needs. Close

Galeria ruchu

CZAS ZWIEDZANIA: 240 min SUGEROWANY WIEK: 0-17

„Galeria ruchu" to nowoczesna pracownia naukowo-dydaktyczna Centrum Hewelianum, na którą składa się 9 sal ekspozycyjnych i ponad 30 interaktywnych stanowisk dydaktycznych prezentujących zjawisko ruchu w różnych jego postaciach i formach.

Z nowej pracowni korzystać będą przede wszystkim pomorskie uczelnie wyższe organizując zróżnicowane tematycznie warsztaty i zajęcia laboratoryjne. Zostanie ona także włączona do ogólnej oferty edukacyjnej Centrum Hewelianum, skierowanej do gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych.

Pracownia wyposażona została w salę dydaktyczną oraz stanowiska komputerowe umożliwiające podsumowanie uzyskanych wyników oraz wykonanie sprawozdania z przeprowadzonych doświadczeń.

Uwaga! Udostępniamy laboratoria „Galerii Ruchu” dla uczniów klas II, III Gimnazjum i szkół ponadgimnazjalnych! Podczas zajęć „Doświadczalnia” będzie można pod okiem ekspertów korzystać z naukowego zaplecza nowej pracowni naukowo-dydaktycznej!

Pracownia powstała dzięki realizacji projektu „Adaptacja Centrum Hewelianum w Gdańsku na potrzeby naukowo-dydaktyczne pomorskich szkół wyższych”.