PL EN WYSOKI KONTRAST A A+ A+
Komunikat. Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Zamknij

Oferta edukacyjna dla SZKÓŁ PODSTAWOWYCH i GIMNAZJÓW

Centrum Hewelianum poleca ciekawe, kreatywne zajęcia edukacyjne dla szkół podstawowych i gimnazjalnych.
OFERTA EDUKACYJNA

opłata za zajęcia 80 zł

liczebność grup 10 - 30 osób

rezerwacja telefoniczna (58) 742 33 52

Więcej informacji można uzyskać poprzez e-mail:

recepcja@hewelianum.pl


Przygoda Ozka (klasy I-II SP)

Razem z naszym bohaterem Ozkiem uratujemy swiat! Zmierzymy się z siłą wiatru, zajrzymy w głąb ziemi i zachwycimy się energiąn pochodzącą ze słońca i wody.Dołączcie do drużyny superbohaterów!

Podstawa programowa

Zajęcia poruszające tematykę odnawialnych źródeł energii wprowadzajądzieci w światelektrowni wodnej i wiatrowej, zapoznają z pompą ciepła oraz panelem słonecznym.


Kropla zabawy (klasy I - VII SP)

Wydaje się Wam, że o wodzie wiecie już wszystko? Dlatego statki nie toną? Co ma woda wspólnego z soczewką? Ile kropel zmieści się na monecie? Poznacie niecodzienne oblicze wody...

Podstawa programowa

Zajęcia dotyczące fizyki wody, poruszające zagadnienia takie jak: napięcie powierzchniowe, ciśnienie, gęstość, siła wyporu oraz zjawisko dyfuzji.


STANowcza zmiana (klasy I - VII SP)

Ile mamy stanów skupienia i czym właściwie one się różnią? Jaka jest różnica pomiędzy parowaniem a wrzeniem? W odpowiedzi na te pytania pomoże nam woda i dwutlenek węgla. Na zajęciach wykonamy kilka widowiskowych eksperymentów z użyciem suchego lodu.

Podstawa programowa

Zajęcia dotyczące stanów skupienia, utrwalające wiedzę o przemianach fazowych.


Chemia barw (klasy I - VII SP)

Na czym polega praca chemika? Czy bywa niebezpieczna? A może w laboratorium bywa też kolorowo? Tego wszystkiego dowiemy się podczas barwnego pokazu.

Podstawa programowa

Aktywizujące zajęcia chemiczno-fizyczne poruszające zagadnienia podstawy programowej: przeprowadzanie obserwacji lub doświadczeń oraz wnioskowanie na podstawie ich wyników.


Od galaktyki po bakterię (klasy IV - VII SP i gimnazjum)

Ile razy mrówka jest mniejsza od słonia? Czy Ziemia to największa planeta Układu Słonecznego? Jak wygląda bakteria? Jakie jest nasze miejsce w Galaktyce? Co ma wspólnego kałuża ze sklepem obuwniczym? Rozłóżmy Wszechświat na części pierwsze!

Podstawa programowa

Aktywizujące zajęcia astronomiczno-przyrodnicze poruszające zagadnienia podstawy programowej: obserwacja faktów  i zjawisk przyrodniczych, miejsce Ziemi w Kosmosie, przeprowadzanie obserwacji mikroskopowych i porównanie rozmiarów obiektów astronomicznych z obiektami otaczającego nas świata.


Świet(l)ny świat (klasy IV - VII SP i gimnazjum)

Czy światło i ciepło mają ze sobą coś wspólnego? Od czego zależą kolory, które widzimy? Czy światło jest zawsze widoczne? Co takiego odkrył Roentgen i skąd się wzięła nazwa mikrofalówki? Zapraszamy na odkrywanie tajemnic świat(ł)a.

Podstawa programowa

Zajęcia poruszające zagadnienia związane z fizyką światła wprowadzą uczniów w pojęcia takie jak: światło jako fala poprzeczna, czy światło jako mieszanina fal o różnych częstotliwościach.


Złam kod! (klasy IV - VII SP i gimnazjum)

Poznamy kilka sposobów szyfrowania. Spróbujemy rozszyfrować zakodowane wiadomości. Kolejne wskazówki pomogą otworzyć tajne skrytki i przekonacie się, co jest w nich ukryte

Podstawa programowa

Warsztaty doskonalą zdolność interpretowania i przetwarzania informacji. Zajęcia kształtują rozumowanie prowadzące do rozwiązania problemu na podstawie informacji podanych w różnej formie.  Element rywalizacji sprzyja rozwijaniu umiejętności tworzenia strategii, pracy zespołowej i pod presją czasu.


Kto da więcej?(klasy IV - VII SP i gimnazjum)

Zmierzymy się z ciekawymi pytaniami z różnych kategorii: Porachunki, Łamigłówki, Data i Zegar, Wystawa czy Figury. Ile żetonów warta jest Wasza wiedza z tych zakresów? Zapraszamy do rywalizacji pełnej zwrotów akcji.

Podstawa programowa

Warsztaty odbywające się w Sali Pitagorasa doskonalą zdolność interpretowania i przetwarzania informacji. Zajęcia kształtują rozumowanie prowadzące do rozwiązania problemu na podstawie informacji podanych w różnej formie.  Element rywalizacji sprzyja rozwijaniu umiejętności tworzenia strategii, pracy zespołowej i pod presją czasu.


Tajemnicza mapa (klasy IV - VII SP i gimnazjum)

Wyżyna, depresja, n.p.m. - co to oznacza? Jak czytać mapę i o czym informują te wszystkiekolory? Odpowiemy sobie na powyższe pytania i wykonamy samodzielnie różnymi technikami plastycznymi trójwymiarowe mapy oraz profile hipsometryczne terenu.

Podstawa programowa

Aktywizujące zajęcia geograficzne poruszające zagadnienia podstawy programowej: odczytywanie podstawowych znaków kartograficznych map, rozwijanie wyobraźni przestrzennej.


W poszukiwaniu życia (klasy IV - VI SP)

Czy tylko wokół Słońca krążą planety, a może inne gwiazdy też mają towarzystwo? Lądujemy na odległej planecie! Podczas misji z pomocą przyjdą nam roboty, którym zlecimy wykonanie najbardziej niebezpiecznych zadań. Nasza misja ma przynieść odpowiedzi na pytania: czy jest tu życie i jak ono wygląda?

Podstawa programowa

Warsztaty doskonalą zdolność interpretowania i przetwarzania informacji. Zajęcia kształtują rozumowanie prowadzące do rozwiązania problemu na podstawie informacji podanych w różnej formie. Element rywalizacji sprzyja rozwijaniu umiejętności tworzenia strategii, pracy zespołowej i pod presją czasu.


Zajęcia w Galerii Ruchu w oparciu o podstawę programową przedmiotu przyroda dla gimnazjów

Spotkanie trwa 1,5 godziny (w tym 45 minut warsztaty tematyczne i 45 minut zwiedzanie laboratorium).

Cena 10 zł/os.


W rytmie czasu (zajęcia odbywają się we wtorki)

Czym właściwie jest czas? Spróbujemy się z nim zmierzyć. Skonstruujemy własne zegary i będziemy obserwować ich pracę. Przyjrzymy się kalendarzom. Na koniec odwiedzimy laboratorium Galeria Ruchu.

Podstawa programowa
Przedmiot - przyroda, temat "Cykle, rytmy, czas", główne zagadnienia: zjawiska okresowe w przyrodzie, kalendarze, zegary i standardy czasu.


Rola robota (zajęcia odbywają się w środy)

W zajęciach wezmą udział różne typy robotów. Zastanowimy się, jak one nas rozumieją i co mają w środku?

Podstawa programowa

Przedmiot - przyroda, temat "Technologie przyszłosci i współczesności", główne zagadnienia: przykłady współczesnych technologii, analizowanie informacji dotyczących osiągnięć technicznych wspomagających rozwój gospodarczy w świecie.


Naukowym okiem (zajęcia odbywają się w czwartki)

Nauki przyrodnicze opierają się na doświadczeniach. Nauczymy się naukowego podejścia do obserwacji.

Podstawa programowa

Przedmiot - przyroda, temat "Metoda naukowa", główne zagadnienia: planowanie i przeprowadzanie eksperymentów oraz rola teorii i doświadczenia w rozwoju nauki. 


Ekstremalna skala (zajęcia odbywają się w piątki)

Jaką średnicę ma Droga Mleczna? Jak szybka jest trąba powietrzna? Ile waży atom złota? Ile lat ma najdłużęj żyjące zwierzę? Jakie miejsca przyciągają burze? Podczas ekstremalnych zajęć poznamy rekordy wszechświata, a na deser... zmierzymy prędkość światła czekoladą!

Podstawa programowa

Przedmiot - przyroda, temat "Największe i najmniejsze", główne zagadnienia: pojęcia pomiaru i skali.


OFERTA EDUKACYJNA DO POBRANIA W PLIKACH PDF

marzec - czerwiec 2018 - Szkoły Podstawowe i Gimnazja marzec - czerwiec 2018 - Galeria Ruchu