PL EN WYSOKI KONTRAST A A+ A+
Komunikat. Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Zamknij

LABORATORIUM PANA KLEKSA (3 - 9 lat)

Zajęcia w Laboratorium Pana Kleksa rozwijają predyspozycje i zdolności poznawcze uczestników, a także kształtują pozytywny stosunek do nauki i pobudzają ciekawość w poznawaniu otaczającego świata. Bajkowe krainy laboratorium sprzyjają doskonaleniu umiejętności manualnych oraz pobudzają wyobraźnię i kreatywność dzieci.

Przed wejściem do Laboratorium należy zdjąć lub zmienić obuwie.OFERTA EDUKACYJNA

cena 10 zł/os., jeden dorosły opiekun na 10 dzieci za darmo

maksymalna liczebność grupy 30 osób

czas trwania 60 minut

rezerwacja telefoniczna (58) 742 33 52


W krainie kształtów (3 - 6 lat)

Pewnego dnia kształty i kolory zupełnie się ze sobą pomieszały! Spróbujemy je nazwać i posegregować. Wcielimy się w rolę konstruktorów, dopasowując elementy do kolorów.

Podstawa programowa

Aktywizujące zajęcia manualno-matematyczne poruszające zagadnienia podstawy programowej - rozpoznawanie i segregowanie figur geometrycznych, układanie z nich skomplikowanych kształtów.


Na straganie (3 - 9 lat)

Wybierzmy się razem na stragan, aby podsłuchać, o czym rozmawiają warzywa! Zastanowimy się również, dlaczego owoce i warzywa zapewniają zdrowie przez cały rok, rozwiążemy owocowo-warzywne łamigłówki oraz zobaczymy pod mikroskopem to, czego nie widać „gołym" okiem.

Podstawa programowa

Aktywizujące zajęcia przyrodnicze poruszające zagadnienia podstawy programowej: zna podstawowe zasady racjonalnego odżywiania się.


Kosmik poznaje Układ Słoneczny (3 - 9 lat)

Kosmik jest przybyszem z odległej galaktyki i odwiedza Układ Słoneczny. Uczestnicy zajęć będą mieli niepowtarzalną szansę towarzyszyć Kosmikowi w jego podróży oraz przeżyć nieziemską przygodę, poznając planety Układu Słonecznego.

Podstawa programowa

Aktywizujące zajęcia astronomiczne realizujące zagadnienia podstawy programowej: umiejętność pracy zbiorowej, myślenie naukowe, w szczególności zagadnienie położenia Ziemi w Układzie Słonecznym.


Bajkowe niebo (7 - 9 lat)

Skąd wzięły się na niebie Wielka i Mała Niedźwiedzica? Jaki los spotkał księżniczkę Andromedę? Czy bohaterski Perseusz zdołał pokonać morskiego potwora? Wraz z kolorowymi kukiełkami przeniesiemy się do bajkowej krainy, w której poznamy niezwykłe historie gwiazdozbiorów.

Podstawa programowa

Aktywizujące zajęcia artystyczno-astronomiczne poruszające zagadnienia podstawy programowej: wykorzystuje rekwizyty w małych formach teatralnych i doskonali zdolności manualne.


Od stóp do głów (3 - 9 lat)

Z czego składa się nasze ciało i co potrafi? Czy może posłużyć nam jako sprzęt badawczy? Co sprawia, że jesteśmy zdrowi, a co nam szkodzi? Rozgryziemy człowieka od stóp do głów!

Podstawa programowa

Aktywizujące zajęcia biologiczne realizujące zagadnienia podstawy programowej: nazywanie części ciała i organów wewnętrznych ludzi i rozumienie konieczności kontrolowania stanu zdrowia.

marzec - czerwiec 2018 - Laboratorium Pana Kleksa