PL EN WYSOKI KONTRAST A A+ A+
Przygotowujemy dla Was nowa stronę. Jej budowa jeszcze trwa. Podzielcie się z nami przemyśleniami na jej temat na www@hewelianum.pl
Komunikat. Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Zamknij
AKTUALNOŚCI

Fort nocą - duchy Góry Gradowej

Poznaj nocne oblicze Góry Gradowej. Odkryj niedostępne za dnia zakamarki starej twierdzy. Przewodnik w historycznym mundurze wprowadzi nas w burzliwe dzieje tego wyjątkowego miejsca.

O pszczołach - wystawa interaktywna

Jak widzi pszczoła? Jak się porusza? Jak wygląda jej dom? Na czym właściwie polega to zapylanie? Na te i na inne pytania znajdziemy odpowiedź na nowej wystawie interaktywnej.

Atrakcje na weekend 24 i 25 czerwca

Na Górze Gradowej wylądowały pszczoły - od soboty zapraszamy na nową interaktywną wystawę poświęconą tym niezwykłym owadom.

Wakacje w Hewelianum

Zaczęło się "końcowe odliczanie" do wakacji. W przerwie między bliższymi i dalszymi wyprawami zapraszamy na Górę Gradową. Będzie się działo w dzień i w nocy! Nowe kosmiczne pokazy, śledzenie gwiazd przez teleskop, fascynujący świat pszczół, spektakularne pokazy chemiczne i fizyczne, nocne spotkanie z duchami... a na zmęczonych tym wszystkim czekają leżaki na polanie.

Gdańsk dla ofiar wojny

Praca w Hewelianum

Centrum Hewelianum poszukuje Specjalisty ds. komunikacji i mediów.

Do Domu Zdrojowego w Brzeźnie wraca życie

Zabytkowy Dom Zdrojowy w Brzeźnie otrzymał szansę na powrót do czasów świetności. Centrum Hewelianum zaproponowało wprowadzenie do obiektu nowych funkcji edukacyjnych i kulturalnych.

Gwiezdne pory roku

Zapraszamy klasy IV - VI na pokazy w planetarium. Gdzie "w pobliżu" wybuchnie gwiazda? O co chodzi z tymi znakami zodiaku? Czy każdej nocy świecą nad nami te same gwiazdy?

Kosmiczna podróż. Odlotowe środy w Centrum Hewelianum!

Gdzie Ziemia ma swoje miejsce w Kosmosie? Jakie planety „mieszkają” z nami po sąsiedzku? Czy są podobne planety do naszej Ziemi?

Oferta specjalna na organizację URODZIN DLA DZIECKA!

Niezapomniane miejsce, niezapomniane urodziny! Od 18 marca do końca czerwca Wasze ukochane dzieci oraz ich goście mają możliwość świętować w baśniowej scenerii „Laboratorium Pana Kleksa” i połączyć je z urodzinowym szaleństwem na kreatywnym placu zabaw.

Roczna karta wstępu dla gdańszczan!

Już od najbliższego czwartku - 1 grudnia - do sprzedaży wprowadzona zostaje "Karta Gdańskiego Odkrywcy", która dedykowana jest mieszkańcom miasta. Dzięki niej gdańszczanie będą mogli odkrywać naukowe ciekawostki i korzystać ze wszystkich uroków malowniczo położonego Centrum Hewelianum bez ograniczeń.

Wspólny cel – popularyzowanie nauki!

W dniu wczorajszym zostało podpisane porozumienie o współpracy pomiędzy Centrum Hewelianum a Uniwersytetem Gdańskim.