Przygotowujemy dla Was nowa stronę. Jej budowa jeszcze trwa. Podzielcie się z nami przemyśleniami na jej temat na www@hewelianum.pl
Komunikat. Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Zamknij
AKTUALNOŚCI

Zapraszamy na Hewelianówkę od 29 kwietnia do 3 maja!

Jeżeli jeszcze nie macie pomysłu na spędzenie weekendu majowego zapraszamy na Hewelianówkę! Będą pokazy w planetarium, oglądanie niebie przez teleskopy, widowiskowe science-show i wiele innych!

Zapraszamy na Hewelianówkę od 29 kwietnia do 3 maja!

Jeżeli jeszcze nie macie pomysłu na spędzenie weekendu majowego zapraszamy na Hewelianówkę! Będą pokazy w planetarium, oglądanie Słońca przez teleskopy, widowiskowe science-show i wiele innych!

"Hewelianum w UE" - obchody Dni Otwartych Funduszy Europejskich 2017

Dni Otwarte Funduszy Europejskich (DOFE) to największe wydarzenie prezentujące projekty europejskie w Polsce. Wiąże się z nim blisko 1000 wydarzeń, które odwiedza ok. 220 tys. osób. Jedną z instytucji, która przygotowuje atrakcje na obchody DOFE jest Centrum Hewelianum.

„Zakręcona Ziemia” - nowe warsztaty dla uczniów klas 4-6 Szkół Podstawowych

Jak to się dzieje, że po dniu nastaje noc? Co wprawia Ziemię w ruch i skąd ta pewność, że astronomiczne pory roku zaczynają się w danym dniu? Kiedy Słońce znajduje się najbliżej Ziemi i dlaczego w ogóle spaceruje po niebie?

Słoneczne tajemnice

Ruszają zapisy na warsztaty dla uczniów klas IV – VI szkół podstawowych oraz I – III gimnazjów.

Kosmiczna podróż. Odlotowe środy w Centrum Hewelianum!

Gdzie Ziemia ma swoje miejsce w Kosmosie? Jakie planety „mieszkają” z nami po sąsiedzku? Czy są podobne planety do naszej Ziemi?

14 kwietnia obchodzimy Dzień patrzenia w niebo!

W kalendarzu można znaleźć wiele dziwnych świąt. Nie wszystkie godne są uwagi, ale naszą przykuło to święto: „Dzień patrzenia w niebo”! Jak wiecie doskonale w Centrum Hewelianum lubimy sobie z Wami zadrzeć głowę i pokontemplować co się na nieboskłonie dzieje. Już niedługo, już za chwilę będzie #Hewelianówka, a wraz z nią pokazy w planetarium i… teleskop, przez który będziecie mogli obejrzeć Słońce. (Uwaga! na naszą gwiazdę nigdy nie patrzymy gołym okiem, nasz teleskop ma specjalny filtr, który umożliwia prowadzenie bezpiecznej obserwacji).

Dzień Ziemi w Centrum Hewelianum

Zapraszamy klasy IV - VI na warsztaty poświęcone drzewom. W tym roku Międzynarodowy Dzień Ziemi wypada w sobotę 22 kwietnia, ale my w Centrum Hewelianum świętujemy go już w piątek. Nasza planeta nie mogłaby istnieć bez drzew. Dlatego właśnie im poświęciliśmy nadchodzące warsztaty, podczas których odkryjemy tajemnice tych wspaniałych roślin.

Krótsze godziny pracy w piątek - 14 kwietnia

Informujemy, że dnia 14 kwietnia (piątek) biuro Centrum Hewelianum będzie czynne do godziny 14:00. Przypominamy także, że zabawa na naszych interaktywnych wystawach oraz specjalne propozycje dla najmłodszych są dostępne w dniach 13 i 18 kwietnia. Od 14 do 17 kwietnia wystawy Centrum Hewelianum będą zamknięte.

Wielkanoc

Świąt zielonych i wypełnionych uśmiechem, pełnych kolorowych akcentów i wyjątkowych chwil w gronie Najbliższych życzy Wasze Centrum Hewelianum.

Super bohaterowie przybędą do # Hewelianum już w ten weekend!

Czy super bohaterowie pomogą uratować świat? Sprawdź to razem z nami w weekend 22 i 23 kwietnia! Uczestnicy warsztatów zmierzą się z siłą wiatru, zajrzą w głąb ziemi i zachwycą się energią pochodzącą ze Słońca czy wnętrza naszej planety!

Zbudujmy podziemne planetarium

Wypełniając krótką ankietę, wspomagasz jedyną taką inwestycję w kraju.

Uratuj świat z naszym bohaterem OZEkiem! Zapraszamy na Pomorskie Dni Energii

Zapraszamy na weekend 22-23 kwietnia do Centrum Hewelianum na zajęcia pt. „Energetyczni bohaterowie"

Powierzchnia biurowa na terenie Centrum Hewelianum - do wynajęcia

Centrum Hewelianum posiada do wynajęcia lokale użytkowe zlokalizowane w budynku Nowe Koszary, pochodzącym z 1914 roku. Obiekt znajduje się w ścisłym centrum miasta, niedaleko Dworca Głównego PKP i PKS, przy ul. Gradowej 11.

Hewelianum na weekend! Sprawdź co dla Was przygotowaliśmy

W weekendy Centrum Hewelianum czynne jest od godz. 10:00 do godz. 17:00, tak byście mogli jeszcze dłużej cieszyć się atrakcjami, które specjalnie dla Was przygotowaliśmy.

Zajęcia z humanoidalnymi robotami dla uczniów klas IV - VI SP Zapraszamy w każdy czwartek kwietnia!

Czy robot będzie rozumiał narysowane komendy? Gdzie wykorzystywane są roboty? Czy roboty nas widzą? Czy czują podobnie do nas? Wspólnie odpowiemy na te pytania!

Atrakcje nadchodzącego weekendu!

W sobotę 25 marca oraz w niedzielę 26 marca zapraszamy na szalony, naukowo-zabawowy weekend w #Hewelianum❗️ Warto także pamiętać, że w ostatnią sobotę miesiąca bezpłatny wstęp mają posiadacze Karty Dużej Rodziny!

Co w wodzie trzeszczy?

Z okazji Światowego Dnia Wody zapraszamy grupy szkolne na warsztaty pt. „Co w wodzie trzeszczy?”.Za pomocą specjalistycznych mierników zbadamy parametry różnych wód, a także poznamy jej mieszkańców oraz tych, którzy nie powinni w niej "siedzieć".

Jak działają lasery Jedi, jak zbudować rakietę, czyli Dni Nauki w #Hewelianum!

Czy wiesz, jak zbudować rakietę kosmiczną? Czy wirtualna rzeczywistość zmieni świat? Jak działają lasery Jedi? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań, które codziennie zadają sobie naukowcy, znajdziesz podczas Dni Nauki w Centrum Hewelianum. Zapraszamy uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych 3 i 4 kwietnia.

Do Domu Zdrojowego "wraca życie"!

Zabytkowy Dom Zdrojowy w Brzeźnie nie popadnie w ruinę. Właśnie ogłoszono konkurs na koncepcję architektoniczną obiektu, która pokaże jego nowe funkcje. Docelowo powstanie tam centrum edukacji ekologicznej. Dla Domu Zdrojowego rozpoczyna się więc drugie życie!

Dzień Liczby Pi dla uczniów gimnazjów!

Czy rozwinięcie liczby Pi jest skończone? Ile czasu zajęło by jego wyrecytowanie? I co łączy liczbę Pi z kasynami? Nie wiesz? Nie, szkodzi, na naszych zajęciach dowiesz się wszystkiego! Zapraszamy uczniów klas gimnazjalnych na warsztaty na temat niesamowitej, przedziwnej i tajemniczej liczby Pi.

Oferta specjalna na organizację URODZIN DLA DZIECKA!

Niezapomniane miejsce, niezapomniane urodziny! Od 18 marca do końca czerwca Wasze ukochane dzieci oraz ich goście mają możliwość świętować w baśniowej scenerii „Laboratorium Pana Kleksa” i połączyć je z urodzinowym szaleństwem na kreatywnym placu zabaw.

Karnet podarunkowy na Kartę Gdańskiego Odkrywcy!

Czas Świąt to okazja, by pokazać bliskim, że myślimy o nich cały rok. Często w pośpiechu staramy się wybrać prezent, który naprawdę ucieszy obdarowaną osobę. Nie chcemy kolejnego szalika, krawata czy pary skarpetek. Wiemy, że najcenniejsze są zawsze wspomnienia i doświadczenia, nie przedmioty.

"W pogoni za Świętami" już w ten weekend!

W weekend 10-11 grudnia Centrum Hewelianum zamieni się w fabrykę choinkowych eko-ozdób. Zapraszamy każdego, kto chce zostać pomocnikiem Świętego Mikołaja i pomóc w ozdabianiu eko-choinki!

Roczna karta wstępu dla gdańszczan!

Już od najbliższego czwartku - 1 grudnia - do sprzedaży wprowadzona zostaje "Karta Gdańskiego Odkrywcy", która dedykowana jest mieszkańcom miasta. Dzięki niej gdańszczanie będą mogli odkrywać naukowe ciekawostki i korzystać ze wszystkich uroków malowniczo położonego Centrum Hewelianum bez ograniczeń.

Eko choinka już świeci! Zobacz nasze zdjęcia ze Świętym Mikołajem:)

6 grudnia o godz. 11:00 na uroczyste rozświetlenie eko choinki, którą przygotował dla nas ZUT, przyjechał sam Święty Mikołaj! Nie dość, że przywiózł słodycze i drobne upominki, to jeszcze bawił się z dziećmi, które tego dnia odwiedziły Centrum Hewelianum! Zapraszamy na weekend 10-11, kiedy do będziemy robić eko ozdoby, które zawisną na naszej choince:)

Nowość dla dzieci młodszych i starszych - „W gąszczu zagadek”!

W Centrum Hewelianum na najmłodszych i tych ciut starszych czeka kreatywny plac zabaw „W dżungli wyobraźni”. To miejsce, w którym dzieci budzą swoją wyobraźnię budując niesamowite konstrukcje z ogromnych, gumowych klocków.